Toll Free:

SAMODZIELNA DEPILACJA WOSKIEM

Cześć Kochane !

Postanowiłam poruszyć temat samodzielnej depilacji woskiem, bo wciąż słyszę od naszych Klientek opowieści o próbach wykonywania zabiegów w domu. 

W zasadzie większość z Was ma za sobą bardziej lub mniej udane eksperymentowanie z samodzielnym usuwaniem owłosienia. W każdej drogerii można kupić zestawy do depilacji, woski lub nawet plastry z woskiem do depilacji na zimno ! Że niby jak to ma działać ? 

A modny ostatnio w branży beauty trend DIY podpowiada nawet jak wykonać samodzielnie wosk do depilacji w domu, a potem wydepilować nim samodzielnie bikni.  Zgroza ! 

Czyli macie zrobić sobie samodzielnie wosk, ugotować miksturę, a potem jeszcze wydepilować nią  jeden z najwrażliwszych obszarów swojego ciała, za pomocą techniki, o której nie macie pojęcia ? No błagam, to nawet nie głupota, to po prostu masochizm !

Oto 3 powody, dla których naprawdę nie powinnaś robić depilacji woskiem w domu, nawet jeśli jesteś trochę obyta z domowymi, kosmetycznymi zabiegami i wydaje Ci się, że dasz radę.

#1 Po wpisaniu na YouTube hasła: „depilacja bikini woskiem w domu” wyskakuje mnóstwo polskich filmów instruktażowych. Ale pamiętaj ! Żadna, nawet najlepsza instrukcja nie nauczy Cię techniki depilacji. Kosmetyczki pracujące w Wax Center szkolone są przez dwa tygodnie a wprawy nabierają po około 3 miesiącach robienia depilacji woskiem non-stop. Dlaczego ? Bo to naprawdę trudny zabieg. Inwazyjny i grożący poważnym uszkodzeniem skóry w przypadku złego wykonania. 

#2 Zabieg depilacji bikini woskiem jest na tyle trudnym zabiegiem a prawidłowa technika jego wykonania zależy od wielu niuansów i szczegółów, że nawet najbardziej doświadczone kosmetyczki nie wykonują sobie tego zabiegu samodzielnie. Kosmetyczki depilują się nawzajem, bo tak jest najbezpieczniej. To kolejny, ważny argument za tym, aby nie próbować zabawy z woskowaniem w domu.

#3 Konsekwencje źle wykonanego zabiegu mogą być naprawdę nieprzyjemne i mogą skutkować długotrwałymi bliznami i przebarwieniami skóry. Najpowszechniejszym podrażnieniem po źle wykonanej depilacji woskiem jest  zerwany naskórek. Ale nie lekko czerwony, czy podrażniony tylko naprawdę zerwany naskórek, na którym pojawia się krew a później strup. To konsekwencja źle oderwanego paska z woskiem lub depilowania parę razy w jednym miejscu i zrywania kolejnych warstw naskórka. Taka skóra długo się goi i regeneruje, a nierzadko zostaje po tym ślad w postaci brązowego przebarwienia. Jeśli do tego wystawicie taką podrażnioną skórę na słońce, przebarwienie jest wręcz gwarantowane!

Ale to nie koniec możliwych skutków ubocznych. Na skutek szarpnięcia skóry podczas odrywania paska z woskiem, mogą pojawić się krwiaki pod skórą, które wprawdzie po jakimś czasie się wchłoną i znikną, ale zwykle trwa to dość długo. 

Kochane, wszystko jest dla ludzi, ale depilacja woskiem w domu to zawsze zły pomysł !

Zaufajcie profesjonalistkom i cieszcie się super gładką skórą bez zbędnych niespodzianek i podrażnień. I nie gotujcie same wosku w domu 😉

Bezpieczną depilację wykonasz w jednym z 4 salonów Wax Center we Wrocławiu. Umów się online tutaj >>> www.waxcenter.versum.com

You May Also Like