Jeden z głównych stereotypów dotyczący depilacji woskiem dotyczy ogromnej bolesności tego zabiegu. To ten stereotyp powstrzymywał Was zapewne przed przyjściem na swoją pierwszą depilację… O ile w dzisiejszych czasach jest to już jedynie stereotyp, tak jeszcze 15 lat temu poniekąd tak właśnie wyglądała depilacja woskiem: był to skuteczny, efektywny, ale bolesny zabieg.

Po pierwsze – nie było depilacji bezpaskowej i wosku twardego (w Polsce oczywiście), dzięki któremu depilacja bardzo wrażliwych części ciała stała się naprawdę komfortowa. Po drugie – zabiegi w dużej mierze były wykonywane przez niedoświadczone w tej dziedzinie kosmetyczki. Dlaczego niedoświadczone ? Bo na depilację woskiem mało kto chodził, robiły więc niewiele zabiegów, a do tego nikt ich z depilacji woskiem nie przeszkolił. A zabieg nie należy do łatwych. Dodatkowo jest inwazyjny (można uszkodzić naskórek), więc wykonywanie go najczęściej kończyło się mocnym podrażnieniem lub całkowitym zrażeniem Klientki do tego zabiegu. W naszych salonach wysłuchałyśmy masę historii naszych Klientek o takich właśnie nieudanych zabiegach z przeszłości… No właśnie, przeszłości. Na szczęście to już przeszłość.

Ale czy na pewno nie masz się czego bać i możesz pewnym krokiem pomaszerować do studia depilacji woskiem i oddać swoje najbardziej wrażliwe części ciała (np. bikini) w ręce profesjonalistki, która wyrwie Ci stamtąd włosy w „humanitarny” sposób ? Czy to jest w ogóle możliwe ?

Istnieją 3 fakty, które przyczyniają się do bezpieczeństwa tego inwazyjnego zabiegu, jego bezbolesności i względnego komfortu. Dlaczego względnego ? Bo bólu nie da się zniwelować do zera, ale da się wykonać zabieg na tyle komfortowo, aby każda Klientka powiedziała po zabiegu: „Wow ! Nie było tak strasznie jak sobie wyobrażałam !”.

Oto, co ma na to główny wpływ:

# PROFESJONALNE, SZCZEGÓŁOWE SZKOLENIE KOSMETYCZEK

To jest „must have”, absolutna podstawa. Wysokie standardy wykonywania usług oraz obsługi Klientów wymuszają szkolenie każdej, nowej kosmetyczki. I absolutnie nie jest to tylko teoria, ale długie godziny praktyki, podczas której kosmetyczki uczą się na Klientkach. Na szczęście zawsze znajdują się chętne Panie, aby przyjść na darmowe zabiegi w ramach szkoleń, więc nasze nowe dziewczyny zawsze mają się na kim uczyć. Po takim szkoleniu mamy 100% pewności, że każdy zabieg wykonany w naszych progach będzie zgodny z naszymi przez lata wypracowanymi standardami i wykonany na najwyższym poziomie.

#WPRAWA, WPRAWA i jeszcze raz WPRAWA

Każda pracująca u nas kosmetyczka wykonuje od kilku do kilkunastu zabiegów dziennie. Są to wyłącznie zabiegi depilacji woskiem. Znają każdy rodzaj owłosienia, na oko widzą w jakim stanie jest naskórek a sprawność i szybkość wykonania zabiegu jest absolutnie nie do porównania z tymi w tradycyjnych salonach kosmetycznych. To właśnie ilość wykonanych zabiegów w połączeniu ze szkoleniem, które przechodzą na początku pracy, sprawia, że zabieg jest bezpieczny, zrobiony pewną ręką i naprawdę z dużą wprawą.

# WOSK TWARDY + WIEDZA KIEDY I JAK GO UŻYĆ

Nie byłoby tak komfortowej depilacji woskiem gdyby nie stosowanie depilacji bezpaskowej. Podstawą tej metody jest to, że wosk nie przykleja się do skóry, nie podrażnia naskórka a zarazem niweluje odczucia bólowe. Pozwala usunąć naprawę dokładnie włosy z bardzo wrażliwych miejsc typu wargi sromowe czy obszar między pośladkami. Bez tego rodzaju wosku i wiedzy, jak go nakładać, kiedy i u kogo stosować, nie byłoby mowy o bezbolesnej depilacji.

Dlatego NAPRAWDĘ nie ma co się bać swojego pierwszego zabiegu ! Wyrywanie włosów to nie wizyta w SPA, czasami bywa mało przyjemnie, ale zawsze jest bezpiecznie i z cudownymi efektami. Dla nieziemsko gładkiej skóry i świętego spokoju z codziennym goleniem warto.

No to kiedy widzimy Cię u nas na depilacji ?

Ściskam,
Ewelina

właścicielka i założycielka Wax Center