Toll Free:

KLUCZOWE 48H PO DEPILACJI WOSKIEM

Jak samodzielnie zadbać o swoją skórę po zabiegu depilacji woskiem ? Jak zmniejszyć ewentualne podrażnienie ? Jak zapobiegać wrastaniu włosków ?

Po pierwsze CHROŃ. Przed promieniowaniem UV (jeśli już musisz wyjść na słońce, zastosuj wysoki faktor), słoną, morską wodą oraz wodą z chlorem (baseny, jacuzzi). Noś luźne ubranie. Nie ćwicz – skóra podrażniona po depilacji bardzo nie lubi potu. I staraj się nie nagrzewać ciała – np. w saunie, bo to nie sprzyja regeneracji naskórka.

Po drugie ZŁUSZCZAJ. Tak, już po 48 h po depilacji woskiem powinnaś wykonać pierwszy, delikatny peeling. Po co ? Żeby odblokować zatkane pory oraz usunąć martwe komórki skóry. Złuszczanie to absolutna podstawa prewencji wrastania włosków.

Po trzecie NAWILŻAJ. Najlepiej lekkimi balsamami, które nie zatkają Ci porów, za to zawierają składniki łagodzące, które szybko regenerują podrażniony naskórek. Jakie to składniki ? Stary, dobry d-panthenol (ten sam, który stosuje się na poparzenia słoneczne), wyciąg z aloesu (ma niesamowite właściwości naprawcze) lub wyciąg z rumianku. Bardzo dobrze działa też maść Alantan zawierająca alantoinę – substancję wspaniale przyspieszającą proces naprawczy naskórka.

Wystarczy zastosować się do kilku prostych zasad żebyś mogła spokojnie, bez zbędnych niespodzianek rozkoszować się gładką skórą przez długi czas … 🙂

A jeśli nadal masz jakąś wątpliwość i nurtują Cię pytania związane z tym co wolno, a co nie wolno po depilacji – napisz do nas wiadomość na Facebooku (www.facebook.com/waxingcenter) lub po prostu dzwoń.

You May Also Like