Toll Free:

Jak przygotować się do depilacji?


1. Bezpośrednio przed zabiegiem nie stosuj tłustych balsamów i kremów

Pamiętaj jednak, że zbyt przesuszona skóra, a co za tym idzie suche włoski, często łamią się podczas depilacji. Im bardziej zadbana i nawilżona skóra, tym depilacja jest bardziej efektywna. 

2. Włoski powinny mieć długość od 0,5 do 1 cm

Pożądana długość w okolicach bikini to ok. 0,5 cm, natomiast na nogach ok. 1 cm. Zbyt krótkie mogą nie zostać usunięte, a zbyt długie sprawią, że zabieg będzie mało komfortowy. Jeśli masz zbyt długie, przed zabiegiem możesz skrócić je nożyczkami. Przy włoskach na bikini przekraczających długość 1 cm, zabieg depilacji wykonujemy woskiem twardym.

3. Na dzień przed zabiegiem warto wykonać peeling ciała.

4. Przed depilacją stref bikini zadbaj o higienę osobistą.

W naszym salonie znajduje się bidet, z którego możesz skorzystać.

 


 

Pamiętaj także, że depilacja brazylijska ma bardziej inwazyjny charakter niż depilacja pozostałych partii ciała. W przypadku kiedy skóra jest opalona (np. po solarium), bardziej wrażliwa (np. po saunie) lub szczególnie podrażniona z innych powodów, przy wykonaniu depilacji brazylijskiej może dojść do przerwania naskórka lub poparzenia. W celu uniknięcia nadmiernych podrażnień skóry, na dwa dni przed depilacją woskiem nie należy: korzystać z solarium, wykonywać zabiegów kosmetycznych polegających na złuszczaniu naskórka kwasami oraz innych czynności, które mogą podrażniać naskórek w depilowanym miejscu.