Toll Free:

JAK DBAĆ O SKÓRĘ PO DEPILACJI WOSKIEM ?

Zapuszczanie włosków do odpowiedniej długości, wizyta w naszych salonie i w końcu ufff… gładka, miękka nawilżona skóra. Cudownie… Ale co zrobić, aby ten efekt utrzymać na dłużej ? Jak zadbać o nasz naskórek po zabiegu, aby jak najszybciej się zregenerował, skóra była lśniąca a włoski nie wrastały ?

Domowa pielęgnacja to podstawa. Znaczenie ma nawet to, jak dbacie o skórę przed zabiegiem, dlatego, że wypielęgnowana, nawilżona skóra to również mniejsze podrażnienie podczas zabiegu i lepiej wydepilowane włoski. Skóra sucha, łuszcząca się, schodzi razem z woskiem, przez co podrażnienie może być większe. Dodatkowo, suche włoski mają tendencję do łamania się podczas depilacji – przez co efekt zabiegu nie będzie optymalny. Dlatego przeczytajcie co zrobić, aby mieć boską skórę 🙂

BEZPOŚREDNIO PO ZABIEGU
Nasze kosmetyczki, po wykonanym zabiegu, nakładają na skórę preparaty łagodzące, które regenerują naskórek. Nie zaszkodzi jednak, jeśli również w domu sięgniecie po preparaty chłodzące i łagodzące. Mogą to być balsamy z panthenolem, alantoiną, aloesem lub innymi składnikami, które mają działanie regenerujące i przeciwzapalne.
Dodatkowo, przez 3 dni po depilacji należy unikać nadmiernego podrażniania skóry, dlatego rekomendujemy: nie idź do sauny, solarium, na basen ani na plażę, unikaj nadmiernego nasłonecznienia. Jeśli musisz wystawić skórę na słońce, depilowany obszar nasmaruj wysokim filtrem. Po depilacji pach nie stosuj antyperspirantu z alkoholem.

NAWILŻANIE
Kiedy skóra się już zregeneruje, w całym okresie pomiędzy kolejnymi depilacjami należy ją regularnie nawilżać. Czym nawilżać? Zainwestujecie w dobre balsamy, z bogatymi, nawilżającymi składnikami typu: naturalne olejki, masło shea, mocznik, a także preparaty na bazie emolientów – to bardzo skuteczne preparaty, które zatrzymują wodę w warstwie rogowej naskórka. Dla stanu naszej skóry nie bez znaczenie jest też oczywiście picie wody – minimum 1,5 l dziennie.

ZŁUSZCZANIE
Złuszczanie naskórka domowymi sposobami to po prostu regularne peelingi – najlepiej dwa, trzy razy w tygodniu. Najlepsze będą peelingi gruboziarniste. Po co ? Po to, żeby usunąć martwy naskórek i sprawić, aby skóra była miękka – Twoje włoski będą miały większe szanse aby przy odrastaniu się przez nią przebić, a nie wyrastać pod skórą. Regularne złuszczanie to po prostu profilaktyka wrastania włosków. Dodatkowo, wszystkie zastosowane na skórze środki pielęgnacyjne dużo lepiej się wchłoną.

You May Also Like