Toll Free:

JAK CZĘSTO ROBIĆ DEPILACJĘ WOSKIEM ?

Jedno z najczęściej padających pytań od dziewczyn, które nigdy nie zaznały w życiu depilacji woskiem: co ile trzeba chodzić na zabiegi ? Magiczne pytanie CO ILE pada non-stop. A my nigdy nie dajemy identycznej odpowiedzi. Bo to zależy. Od paru czynników.

Niektórym wystarcza co 6 tygodni, inni chodzą co 21 dni. Najczęściej Klientki wracają na depilację po około 4-5 tygodniach. Tak robi zdecydowana większość naszych regularnie depilujących się Klientek. Kiedy Ty powinnaś chodzić i jak poznać czy to już czas na kolejną depilację ?

#1 JEŚLI WYBIERASZ SIĘ NA DEPILACJĘ PIERWSZY RAZ W ŻYCIU

Nikt Ci nie zagwarantuje ile będzie trwał efekt i nie powie kiedy powinnaś wrócić na ponowny zabieg. Zwyczajnie nie wiemy, i Ty nie wiesz, w jakim tempie będą Ci odrastały włosy. Aby przyjść na kolejny zabieg, musisz zaczekać aż włosy osiągną optymalną do depilacji długość, czyli na początku Twojej depilacyjnej drogi, coś w granicach 1 cm. To bardzo ważne, bo od tej długości zależny jest efekt depilacji woskiem i długość kolejnego okresu bez włosów. Im włosy lepiej zapuszczane (lepiej, czyli dłużej), tym więcej zdąży ich wyrosnąć i tym więcej zostanie wyrwanych z cebulkami podczas woskowania. Pamiętaj, że włosy nie odrastają wszystkie na raz, równo. Pierwsze włoski zaczynają odrastać już po kilkunastu dniach od zabiegu, a w kolejnych dniach stopniowo pojawiają się kolejne.

#2 JEŚLI CHODZISZ NA DEPILACJĘ WOSKIEM REGULARNIE

Pewnie bardzo szybko się zorientowałaś, jaki dla Ciebie jest optymalny odstęp pomiędzy zabiegami. To kompromis pomiędzy Twoją chęcią bycia gładką jak najszybciej, a potrzebną długością włosa, aby efekt zabiegu był jak najlepszy. Nie musisz też dbać o to, aby włos miał koniecznie aż 1 cm – przy osłabionych i przerzedzonych włoskach (a tak się dzieje kiedy systematycznie depilujesz włosy woskiem) wosk bez problemu złapie i wyrwie półcentymetrowe włosy 🙂

#3 CO MY, JAKO SPECJALIŚCI REKOMENDUJEMY ? JAKIE SĄ OPTYMALNE ODSTĘPY POMIĘDZY DEPILACJAMI ?

NIE ZALECAMY: depilacji woskiem częściej niż co 3 tygodnie. Skóra musi mieć czas, aby zregenerować się po poprzedniej depilacji, więc bikini brazilian co 2 tygodnie to raczej słaby pomysł. Grozi nadmiernym podrażnieniem lub zerwaniem naskórka. Do tego efekty takiej depilacji są krótkotrwałe, bo jeśli nawet po 2 tygodniach część włosków Ci już urosła, to bardzo wiele jeszcze będzie rosnąć, więc warto poczekać trochę dłużej.

ZALECAMY: depilację co 4 tygodnie. Jeśli bardzo potrzebujesz, wyjeżdżasz na urlop lub masz ważną okazję, możesz przyjść po 3 tygodniach od poprzedniego zabiegu. To minimalny, według nas, dopuszczalny odstęp. Bo przecież trzeba dać tym włosom wyrosnąć, aby ponownie skutecznie się ich pozbyć 🙂

Na depilację do naszych 4 salonów we Wrocławiu umówisz się samodzielnie ONLINE pod tym linkiem:
CHCĘ BYĆ GŁADKA – REZERWUJĘ WIZYTĘ

You May Also Like