Toll Free:

DEPILACJA WOSKIEM VS. INNE METODY USUWANIA OWŁOSIENIA

Przychodząc do nas na zabiegi, bardzo często pytacie nas o różne, inne metody depilacji ciała oraz o ich skuteczność w porównaniu ze skutecznością depilacji woskiem.

Dlatego w dzisiejszym wpisie porównamy, w obiektywny sposób, depilację woskiem, z innymi metodami usuwania owłosienia i zastanowimy się, dlaczego depilacja woskiem jest najchętniej wybieranym przez kobiety na świecie zabiegiem usuwania zbędnego owłosienia.

DEPILACJA WOSKIEM

Na czym polega ?
Szybka, tania, bezpieczna i małoinwazyjna metoda – pod warunkiem, że zabieg nie jest wykonywany samodzielnie w domu, a przez doświadczoną kosmetyczkę. Nieumiejętne wykonanie depilacji woskiem przez niedoświadczoną osobę w warunkach domowych, może skutkować poważnym zerwaniem naskórka i krwiakami, a w najlepszym przypadku będzie po prostu bardzo nieprzyjemne.

Ile utrzymuje się efekt ?
Wosk usuwa owłosienie wraz z cebulką, co oznacza, że usuwa nie tylko włos widoczny gołym okiem nad linią skóry, ale także tą część włosa, która znajduje się około 3-4 mm pod skórą. Dlatego na odrośnięcie włosków musimy poczekać od około 2 do 5 tygodni. Tempo wzrostu włosa uzależnione jest od indywidualnych predyspozycji – średnio kobiety wykonują depilacją woskiem raz na miesiąc.

Zalety ?
W szybki, prosty sposób, pozbywamy się zbędnego owłosienia na około miesiąc. Wosk, poza usuwaniem włosków, usuwa także martwą warstwę naskórka, więc dodatkowo skóra jest oczyszczona i bardzo gładka. Na skutek regularnych depilacji, włoski się osłabiają i przerzedzają.

Wady ?
Podrażnienie naskórka do kilku godzin po depilacji. Ryzyko zerwania naskórka i krwiaków przy nieumiejętnym wykonaniu zabiegu. Plus bolesność bardziej wrażliwych partii ciała. Dlatego rekomendujemy – nie depiluj się woskiem sama w domu, skorzystaj z usług profesjonalistów.

DEPILACJA CHEMICZNA

Na czym polega ?
Kupujemy w drogerii krem, piankę lub żel, które zawierają składniki rozpuszczające włosy. Zwykle są to związki chemiczne, rozpuszczające włoski na powierzchni skóry. Rzadziej zdarza się, że kosmetyki zawierają substancje docierające w głąb skóry, które rozpuszczają cebulki, opóźniając odrost włosów. Kosmetyki te nakłada się na suchą skórę i zmywa po upływie czasu określonego w instrukcji.

Zalety ?
Przede wszystkim – bezbolesność. Włoski rozpuszczane są w taki sposób, że w zasadzie tego nie czujemy.

Wady ?
Bardzo krótkotrwały efekt. Włoski usuwane są tylko do granicy skóry, dlatego odrastają już po 3 -4 dniach. Nie ma też efektu osłabienia i przerzedzenia włosków jak w przypadku depilacji woskiem, ponieważ włoski nie są usuwane z cebulką i nie jest osłabiana w ten sposób macierz włosa.

DEPILACJA LASEROWA

Na czym polega ?
Emitowana przez laser wiązka światła skierowana w miejsce gdzie rośnie włosek, pochłaniana jest przez melaninę zawartą w cebulce włosa (dlatego przy ciemnych włosach sprawdza się lepiej), co powoduje niszczenie struktur odpowiedzialnych za wzrost włosa. Po takiej depilacji powinniśmy całkowicie pozbyć się owłosienia w depilowanym miejscu. Czy tak jest naprawdę ?

Zalety ?
Przy skutecznie i prawidłowo wykonanym zabiegu – całkowite usunięcie owłosienia. Wiemy jednak od Klientek, które przychodzą do nas na depilację woskiem, a są po kilku zabiegach depilacji laserowej, że są lasery, które nie działają (np. IPL) i że są salony, które wykonują nieskuteczną depilację laserową. A jeśli jesteś posiadaczką blond włosów – to już w ogóle klops.
Ale żeby nie było, że tylko krytykujemy. Znamy, też kobiety, u których depilacja laserowa dała świetne efekty.

Wady ?
Depilacja laserowa pochłania spore nakłady finansowe, a nie mamy pewności, że efekty będą stuprocentowe. Podstawowym problemem w uzyskaniu pożądanych efektów, jest faza wzrostu włosa. Nie wszystkie salony wykonujące depilację laserową informują o tym, że zniszczenie struktury odpowiedzialnej za wzrost włosa jest skuteczne wyłącznie w fazie anagenu. A faza anagenu na bikini występuje tylko co 3 miesiące, a na nogach jeszcze rzadziej, bo co około 6 miesiecy ! A na laser chodzi się co 6 tygodni, więc wiele zabiegów nie ma nawet szans być skutecznych, bo faza wzrostu włosa jest nieodpowiednia. Do tego depilacja taka najlepsze efekty przynosi u kobiet z ciemnymi włoskami.

Dlatego, biorąc pod uwagę wszystkie powyższe argumenty, za i przeciw, wiemy już, dlaczego usuwanie włosków za pomocą wosku jest najpopularniejszą na świecie depilacją. Szybki efekt, tani koszt i brak włosków przez około miesiąc. Niech żyje woskowanie ! 😉

You May Also Like