Toll Free:

8 RZECZY, KTÓRE POWINNAŚ WIEDZIEĆ PRZED PIERWSZĄ DEPILACJĄ BIKNI

Wyrywanie włosów za pomocą wosku z najbardziej wrażliwej części Twojego ciała to pewnie nie jest idealny sposób na spędzenie miłego popołudniA, ale powoli zbliża się wiosna, więc być może zaczęłaś myśleć już o wiosennych „porządkach w ogródku”;)

Poniżej piszemy, zupełnie bez ściemy, czego możesz spodziewać się podczas swojej pierwszej depilacji bikini.

  1. Jeśli zdążyłaś zapisać się już na zabieg (jeśli nie, możesz zapisać się online pod tym adresem www.waxcenter.versum.com), upewnij się, że Twoje włoski mają odpowiednią do depilacji długość. To absolutna podstawa udanego i efektywnego zabiegu depilacji woskiem ! Optymalna długość to około 1 cm – oznacza to, że maszynkę powinnaś odstawić około 1,5 – 2 tygodnie przed umówioną wizytą. Jeśli nie jesteś pewna, jak szybko odrastają Ci włosy lub obawiasz się, że będą za długie – bezpiecznie będzie zapuszczać je przez dwa tygodnie. Nie martw się, jeśli urosną Ci odrobinę dłuższe. My sobie z takimi poradzimy, a jak będą za krótkie, to jest szansa, że odeślemy Cię do domu… I klops z depilacji.
  2. Przygotuj się na to, że depilacja woskiem to nie zabieg w SPA. Jasne, przychodzisz do salonu kosmetycznego, staramy się abyś czuła się u nas miło i komfortowo, jednak pierwsza depilacja bikini nie należy do przyjemnych. Ale spokojnie, większość Klientek po zabiegu mówi, że „nie było tak źle, jak sobie wyobrażały”, więc wszystko jest do przeżycia. Pomyśl, z jak cudownie gładkim bikini od nas wyjdziesz i jaka będziesz z tego dumna !
  3. Postaraj umówić się na depilację kilka dni po menstruacji. Wtedy są największe szanse, że Twoje ciało będzie najmniej wrażliwe na odczucia bólowe. Jeśli odwiedzisz nas przed okresem lub w trakcie, depilacja może być dla Ciebie bardziej bolesna.
  4. Przygotuj się na podrażnienia po depilacji. To, jak bardzo są intensywne, zależy od rodzaju Twojej skóry, rodzaju i gęstości owłosienia a nawet dnia cyklu, w którym się znajdujesz. U większości dziewczyn podrażnienia znikają po kilku godzinach, bardzo rzadko utrzymują się przez kilka dni.
  5. Na swój pierwszy zabieg depilacji bikini nie ubieraj obcisłych ubrań – załóż coś luźnego, żeby skóra po zabiegu mogła oddychać i nic jej nie drażniło. Opięte jeansy rurki tego dnia to nie jest dobry pomysł 😉
  6. Uprzedź kosmetyczkę o wszelkich problemach skórnych, jeśli takowe posiadasz. Abyś w 100% mogła cieszyć się gładką skórą po zabiegu, my musimy wcześniej wiedzieć czy na pewno nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania.
  7. W dzień depilacji nie planuj żadnych ćwiczeń fizycznych – podrażniona po zabiegu skóra nie lubi ocierania a tym bardziej potu.

  8. Przed wyjściem z salonu depilacji, zadaj kosmetyczce wszelkie nurtujące Cię pytania. Na pewno zostaniesz poinformowana jak dbać o skórę i czego unikać kilka dni po depilacji, ale jeśli będziesz miała jakiekolwiek dodatkowe wątpliwości – nie wahaj się o nich porozmawiać. Najważniejszy jest Twój komfort i Twoje dobre samopoczucie po zabiegu 🙂

You May Also Like