Toll Free:

DEPILACJA WOSKIEM A DEPILATOR. RÓŻNICE.

Oby dwie metody depilacji, zarówno depilator jak i wosk, to mechaniczne metody usuwania owłosienia, które wyrywają włosy wraz z cebulką. Czyli efekt depilacji powinien być ten sam, czas odrastania ten sam. Jednak istnieją pewne kluczowe różnice pomiędzy tymi dwiema metodami, które wpływają na efektywność zabiegu, efekt końcowy oraz odczucia bólowe. Ale po kolei…

ZALETY DEPILATORA ELEKTRYCZNEGO 

#1 Największą, niewątpliwą zaletą depilacji depilatorem jest bezkosztowa możliwość wykonywania zabiegu samodzielnie w domu (nie licząc kosztu zakupu depilatora). Nie płacimy za usługę w salonie, nie musimy się umawiać. Oszczędzamy czas i pieniądze.

#2 Oszczędzamy naskórek, bo depilator zostawia tylko podrażnienie po wyrwaniu włoska, a nie podrażnia skóry.

#3 Wyrywa z cebulką – efekt gładkiej skóry utrzymuje się od 3-4 tygodni. Czas podobny jak przy depilacji woskiem.

ZALETY DEPILACJI WOSKIEM

#1 Duuuuuużo mniejsze odczucia bólowe niż przy depilacji depilatorem. Wosk jest ciepły, a pory rozgrzane. Włosy wyrywane są z dużego obszaru jednym, szybkim pociągnięciem. Depilacja woskiem więc jest szybka i sprawna. Depilator elektryczny pracuje na małym fragmencie skóry wyrywając włosy po kolei, stąd dużo mocniejsze i dużo dłuższe odczucia bólowe. Pewnie też dlatego mało kto jest w stanie wydepilować depilatorem najbardziej unerwione i bolesne obszary czyli bikini i pachy. 

#2 Wosk poza włoskami, usuwa także martwy naskórek. To duża zaleta, bo każdemu przyda się usunięcie martwych komórek. Skóra jest wtedy odświeżona, dużo gładsza i świetnie wchłania składniki odżywcze z kosmetyków.

#3 Wosk jest o wiele dokładniejszy ! Woskiem dotrzesz do owłosionych zakamarków np. na bikini – przy depilatorze jest to absolutnie niemożliwe.

#4 Wosk nie urywa włosków, a depilatorowi się to niestety zdarza. Wosk usunie także meszek – depilator go już nie złapie.

Podsumowując: jeśli chcesz mieć naprawdę gładkie ciało (a zwłaszcza bardzo wrażliwe bikini) – wybierz się na depilację woskiem do profesjonalnego salonu. Prawda jest taka, że depilator nie jest w stanie zastąpić profesjonalnej usługi depilacji woskiem – dokładnej, szybkiej i zawsze z super efektem gładkości.  Nie usunie meszkowych włosków z wąsika czy z rąk, nie wydepilujesz nim także bikini. Owszem, nadaje się do nóg, bo to mało wrażliwy obszar, ale nigdy nie zapewni takiej dokładności i takiej gładkości jak wosk. Kropka.

You May Also Like