Toll Free:

BIKINI BRAZYLIJSKIE OD A DO Z

Dla wszystkich Pań, które nie miały jeszcze okazji wypróbować depilacji brazylijskiej, mają obawy lub pytania – prezentujemy kompedium wiedzy na temat tak uwielbianego przez nasz Klientki zabiegu. Jak on dokładnie wygląda? Jak się przygotować? Jaki rodzaj wosku wybrać? Czy powinniśmy obawiać się pierwszego zabiegu?
Najpopularniejszą na świecie depilacją okolic bikini jest depilacja brazylijska, w Stanach Zjednoczonych zwana również hollywoodzką, polegająca na usunięciu włosków ze wzgórka łonowego, warg sromowych, pachwin oraz obszaru między pośladkami (szpary pośladkowej). Brzmi przerażająco? Tylko dla Pań, które nigdy nie próbowały. Rzeczywiście, pierwszy zabieg nie należy do przyjemnych, ale z każdym następnym włoski odrastają słabsze i rzadsze, a skóra się przyzwyczaja, więc odczucia bólowe są dużo słabsze. Panie, które regularnie wykonują depilację brazylijską, twierdzą, że już w zasadzie w ogóle nie odczuwają bólu przy zabiegach.

Jak się do niego przygotować? Wystarczy, że zapuścisz włoski do długości od 0,5 do 1 cm a w dzień depilacji nie posmarujesz się tłustymi kremami lub olejkami. Potem już tylko wizyta w naszym salonie i po 15-minutowym zabiegu wychodzisz z cudownie gładką skórą i uśmiechem na ustach.

Jak dokładnie wygląda zabieg? W salonie otrzymujesz jednorazową bieliznę, która jest konieczna do wykonania depilacji brazylijskiej. Przed rozpoczęciem zabiegu, kosmetyczka doradza rodzaj wosku i metodę depilacji – w zależności od gęstości i długości owłosienia oraz stanu skóry. Dla Pań, które po raz pierwszy będą miały wykonywany zabieg depilacji brazylijskiej wskazana jest depilacja bezpaskowa (wosk twardy). To najnowocześniejsza i bezbolesna metoda depilacji, która jest niezwykle delikatna a podrażnienie skóry minimalne.
Kosmetyczka dezynfekuje depilowany obszar ciała oraz nakłada talk kosmetyczny, który chroni naskórek przed podrażnieniem. Następnie nakłada szpatułką wosk rozgrzany do 38 °C, z którym za pomocą bawełnianego paska odrywane są włoski. W przypadku wosku twardego – nie używamy pasków, ponieważ wosk, zastygając, sam tworzy plaster, z którym włoski są odrywane. Od czasu do czasu kosmetyczka może poprosić o pomoc przy naciąganiu skóry, a przy depilacji obszaru między pośladkami prosimy Panie o położenie się na boku. Po depilacji zmywamy resztki wosku oliwką i nakładamy balsam łagodzący.
Czy zabieg jest krępujący? Rzeczywiście jest to dość intymny zabieg, ale nasze kosmetyczki dokładają wszelkich starań, aby Klientki czuły się komfortowo. Zabieg wykonywany jest profesjonalnie, sprawnie i możliwie szybko.

You May Also Like