Toll Free:

CAŁA PRAWDA O ODRASTANIU WŁOSÓW PO DEPILACJI WOSKIEM

Dzisiaj poruszymy kontrowersyjny temat w branży depilacji woskiem – tempo odrastania włosów po zabiegu. Wzbudza on wiele emocji, a czasami także pretensji i negatywnych komentarzy ze strony Klientek, które wyobrażały sobie ten proces inaczej niż jest w rzeczywistości.

Odpowiedź na pytanie „Jak szybko odrastają włosy po zabiegu depilacji woskiem ?” jest tylko jedna: U KAŻDEGO INACZEJ. Choć my, bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu, jesteśmy w stanie ująć to w ramy i określić ten czas w przedziale od 2-4 tygodni, ponieważ u większości Klientek efekt depilacji utrzymuje się właśnie tyle czasu. Niemniej jednak, ze względu na indywidualne predyspozycje organizmu, rodzaj włosa oraz jego grubość, a przede wszystkim fazę wzrostu włosa, na którą akurat trafimy z depilacją woskiem, określenie bardzo dokładnego okresu, w którym nasza skóra po depilacji będzie gładka, jest po prostu niemożliwe.

Poniżej 3 najważniejsze fakty o odrastaniu włosów, o których pewnie nie wiecie, a które obrazują jak przebiega proces ponownego wyrastania włosów po depilacji woskiem:

1) WŁOSY NIGDY NIE ODRASTAJĄ RÓWNO, WSZYSTKIE NA RAZ

Fakt ten związany jest właśnie z fazą wzrostu włosa, na którą trafimy z depilacją. Dlatego u niektórych osób, już nawet 2-3 dni po depilacji, mogą odrastać pierwsze, pojedyncze włosy. Stopniowo, z biegiem czasu, będzie pojawiać się ich coraz więcej, aż po około 4-5 tygodniach osiągniemy długość, która będzie odpowiednia, aby wykonać kolejną depilację woskiem.

2) SUCHE WŁOSY LUB SŁABO ZAPUSZCZONE ODROSNĄ DUŻO SZYBCIEJ

Dlaczego ? Z bardzo prostej przyczyny. Skrajnie przesuszone włosy, pomimo prawidłowo wykonanej depilacji, mogą zostać urwane, więc będą rosnąć od razu, tak jakby zostały ogolone czy ucięte. Natomiast słabo zapuszczone włosy najczęściej nie są w ogóle złapane przez wosk, więc identycznie jak w pierwszym przypadku, ich odrastanie jest widoczne natychmiast. Jaka jest na to rada ? Nawilżać swoje ciało i skórę – tak, aby włosy nie urywały się podczas depilacji. Na szczęście zdarza się to stosunkowo rzadko, ale się zdarza. I przede wszystkim dobrze zapuszczać włosy przed planowanym zabiegiem, ponieważ ze względu na to, że nie odrastają równo, wśród włosów, które mają odpowiednią długość do depilacji, jest sporo takich, które są jeszcze za krótkie i których wosk może nie złapać. Dlatego czasem opłaca się pozapuszczać parę dni dłużej, aby mieć pewność, że wosk wszystkie wyrwie, a efekt depilacji będzie lepszy i dłuższy 🙂

3) PRZY REGULARNYCH DEPILACJACH EFEKT GŁADKIEJ SKÓRY SIĘ WYDŁUŻA

Najszybciej włoski odrastają przy pierwszym zabiegu depilacji woskiem. Dlaczego ? Bo włosy są mocne i gęste. Często przy pierwszym zabiegu nie da się usunąć wszystkich w 100%. Więc efekt gładkości naturalnie jest krótszy. Z biegiem czasu, kiedy na skutek regularnych depilacji włosy zaczną się osłabiać oraz przerzedzać, Wy będziecie cieszyć się dłuższą gładkością. Bo włosków będzie mniej a osłabiona od regularnego wyrywania macierz włosów nie będzie już tak intensywnie powodować ich wzrostu 🙂

Jeśli chcesz umówić się do nas na zabieg, możesz zrobić to samodzielnie online pod tym linkiem:
REZERWUJĘ DEPILACJĘ ONLINE

Wciąż masz przed sobą swoją pierwszą depilację brazylijską ? Przeczytaj dlaczego jest to ulubiony zabieg naszych Klientek:
DEPILACJA BRAZYLIJSKA KROK PO KROKU

You May Also Like