Toll Free:

5 MITÓW O DEPILACJI WOSKIEM, W KTÓRE WIERZĄ KOBIETY, CHOĆ NIE POWINNY !

Być może wiele razy zastanawiałaś się nad wydepilowaniem bikini woskiem, marząc o cudownie gładkiej skórze w tamtych okolicach, ale zawsze powstrzymywała Cię myśl: przecież to musi być cholernie bolesne ! Otóż nie. Nie musi być. Mało tego, może być całkiem komfortowe. Poniżej rozprawimy się z 5 głównymi mitami dotyczącymi depilacji woskiem i podamy Ci 5 twardych powodów, które przekonają Cię, że WARTO rwać ! Lecimy.

MIT 1. BÓL. BÓL nie do wytrzymania.
A i owszem, tak było, ale 15 lat temu. Niewykwalifikowane, niewyszkolone kosmetyczki, przestarzałe metody… W dobie bezpaskowej, delikatnej metody depilacji woskiem twardym, zabieg ten stał się przyjemnością. Wiadomo, wyrywanie włosów nigdy nie jest w 100% bezbolesne, w końcu to nie relaks w SPA, choć wiemy, że wiele kobiet, np. podczas depilacji bikini w spokoju czyta sobie gazetę… Jednak absolutnie nie można powiedzieć, że jest to ból nie do wytrzymania. A niestety większości kobiet, które wybiera się na swoją pierwsza depilację woskiem, tak właśnie uważa, zanim położy się na fotel. A po zabiegu wszyscy zawsze mówią to samo: „Tak się stresowałam przed zabiegiem, a jednak nie było tak źle…”

MIT 2. W CIĄŻY I PODCZAS MENSTRUACJI NIE MOŻNA WYKONYWAĆ DEPILACJI WOSKIEM
Ani stan błogosławiony, ani miesiączka nie wykluczają zabiegów depilacji woskiem. Kobiety mogą wykonywać nawet depilację bikini podczas menstruacji – wystarczy wtedy założyć tampon. Wprawdzie skóra w tym okresie może być bardziej wrażliwa i możesz trochę bardziej odczuwać dyskomfort podczas zabiegu, ale jest on jak najbardziej możliwy i bardzo wiele kobiet stosuje właśnie takie rozwiązanie.
Także ciąża nie jest przeciwskazaniem, jeśli nie jest zagrożona a przyszła mama czuje się dobrze.

MIT 3. DEPILACJA MOŻE USZKODZIĆ MÓJ NASKÓREK
Tak, to zawsze może się zdarzyć, jeśli zdecydujesz się na depilację w nieprofesjonalnym studio, które robi depilację od święta, a kosmetyczka przed zabiegiem jest bardziej wystraszona niż Ty. Tak, tak, takie rzeczy się zdarzają … Dlatego korzystaj z depilacji w salonie, który specjalizuje się w tej usłudze. Kosmetyczki całymi dniami wykonują tylko i wyłącznie depilację woskiem, są super doświadczone i mają wprawną, pewną rękę oraz dużą wiedzę. Skóra jest wtedy odpowiednio zabezpieczana, naciągana w odpowiednich momentach, a Ty masz pewność, że nikt nie zrobi Ci krzywdy.

MIT 4. PO DEPILACJI WŁOSY ODRASTAJĄ MOCNIEJSZE I CIEMNIEJSZE
Kto to w ogóle wymyślił ? Intuicja podpowiada Ci, że regularne wyrywanie osłabi włoski, jednak ciągle masz w uszach tę bzdurę powtarzaną przez nasze babcie: nie ruszaj w ogóle włosów, nic z nimi nie rób, bo jak zaczniesz, to już na zawsze będziesz posiadaczką ciemnych, twardych włosów. A przecież depilacja tak cudownie osłabia i przerzedza owłosienie. Już po kilku zabiegach włosy są wyraźnie delikatniejsze, a Ty zaczynasz zauważać miejsca, z których włoski przestają wyrastać. Bo regularne depilacje osłabiają macierz włosa, dlatego z każdą, kolejną depilacją zabieg jest bardziej komfortowy a efekty coraz bardziej widoczne.

MIT 5. DEPILACJA NIE JEST DLA WSZYSTKICH
Depilacja jest dla wszystkich – odpowiednia zarówno do mocnego, męskiego owłosienia, jak i dla delikatnych, kobiecych włosków. Wystarczy, aby miały one prawidłową do depilacji długość, czyli od 0,5 – 1 cm. Wtedy zabieg przyniesie efekt w postaci gładkiej skóry przez około 1 miesiąc. Depilacja woskiem może być także wykonywana na każdej skórze, nawet tej wrażliwej, ponieważ obecne metody i innowacyjne woski umożliwiają wykonanie jej nawet u bardzo wrażliwych kobiet. Jeśli jednak masz w jakikolwiek sposób podrażniony lub uszkodzony naskórek, atopowe zapalenie skóry lub łuszczycę, albo przeszłaś kurację retinolem – zawsze poinformuj o tym kosmetyczkę, ponieważ są to główne przeciwskazania do depilacji woskiem i w tym przypadku depilacja nie jest dla Ciebie odpowiednim zabiegiem.

A więc Dziewczyny, nie bójcie się, nie stresujcie przed depilacją i róbcie ją jak najczęściej jeśli:

1. macie dosyć maszynki do golenia i macie ochotę wyrzucić ją do kosza

2. chcecie mieć gładką skórę nawet do 5 tygodni

3. chcecie, aby Wasze włoski były jaśniejsze i delikatniejsze

4. chcecie, aby Wasze włoski były rzadsze

5. chcecie nie mieć podrażnień i swędzących krostek podczas odrastania włosów.

Na zabieg do jednego z naszych 3 salonów we Wrocławiu możecie zapisać się samodzielnie tutaj: REZERWACJA ONLINE

You May Also Like