Toll Free:

5 DEPILACYJNYCH LEKCJI, KTÓRYCH ODROBIENIE GWARANTUJE ULTRA GŁADKĄ SKÓRĘ

Jesteś kobietą, żyjesz w XXI wieku, więc zapewne jesteś fanką gładkiej skóry. Nawet nie musisz być jej miłośniczką – kultura masowa narzuca nam pewne standardy a my się do nich dopasowujemy. Tak jest z nieogolonymi nogami, bikini, wąsem i innymi zarośniętymi u kobiet częściami ciała. U zadbanej kobiety – NIE DO-PO-MY-ŚLE-NIA ! Golisz się codziennie, aż któregoś pięknego dnia – eureka – odkrywasz depilację woskiem. Czyli to jednak możliwe, że włosy nie odrosną mi po paru godzinach ? Tak ! Stara, dobra, depilacja woskiem. Chodzisz regularnie, bo to przecież takie wygodne, niedrogie i … skuteczne. Ale czy na pewno wiesz, co robić, aby z woskowania wycisnąć maksa i efekt za każdym razem był oszałamiający ?
Większość Klientek salonów depilacji nie ma o tym pojęcia. Dlatego piszemy i uczymy 🙂

LEKCJA NR 1. Nie zapuścisz porządnie włosków – jest szansa, że część nie zostanie wyrwana.

Długość, długość i jeszcze raz długość. Oto najważniejszy element naprawdę efektywnej depilacji woskiem. Najlepiej, aby Twoje włosy miały około 1 cm – zwłaszcza, jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z woskowaniem, a przy okazji masz czarne, mocne włosy. Pamiętaj, że włosy nie rosną równo – wśród włosków, które maja odpowiednią do depilacji długość, wciąż mogą być takie, których wosk nie złapie. Im dłuższe zapuścisz, tym więcej ich urośnie i tym więcej kosmetyczka ich wyrwie.

LEKCJA NR 2. Nie zrobisz peelingu przed – efekt gładkości będzie słabszy.

Zapuszczanie to jedno, ale złuszczenie naskórka bezpośrednio przed depilacją też ma znaczenie. Dzięki temu włoski się uniosą i będą łatwiejsze do usunięcia.

LEKCJA NR 3. Nie będziesz robić regularnych peelingów po – możesz mieć problem z wrastającymi włosami.

Regularne peelingi to podstawa prewencji wrastających włosów i bardzo, bardzo ważny element dbania o skórę jeśli chadzasz na depilację regularnie. Co z tego, że wosk cudownie usunie Twoje super zapuszczone włosy, jeśli Twoja skóra podczas ich odrastania zafunduje Ci wrastanie i stany zapalne ? Pierwszy peeling zrób już 2 dni po depilacji i pilnuj regularności.

LEKCJA NR 4. Ogolisz się od czasu do czasu pomiędzy depilacjami – zmarnujesz efekt przerzedzenia i osłabienia.

Jak ze wszystkim, regularność i dyscyplina dają efekty. Całkowite odstawienie maszynki pozwoli Ci na widoczne gołym okiem przerzedzenie. Jak będziesz to odczuwać ? Każda kolejna depilacja będzie przyjemniejsza i jest szansa, że staną się całkowicie bezbolesne. Do tego efekt kolejnych zabiegów będzie dłuższy – rzadsze włoski, mniej do wyrwania = dłużej utrzymujący się efekt gładkości.

LEKCJA NR 5. Nie nawilżasz regularnie – ryzykujesz wrastanie włosków.

Nawilżanie to zmiękczanie naskórka – po to, aby odrastające włosy łatwiej i swobodniej się przez niego przebijały. Jeśli naskórek jest suchy i szorstki – niektóre włoski mogą pozostać pod skórą, rosnąć pod nią i tworzyć małe stany zapalne. A więc zaopatrz się w dobrej jakości balsam nawilżający i smaruj się codziennie. Pamiętaj, że nawilżanie to także zapobieganie przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Wszystkie te elementy składają się na świetny efekt oraz super gładką, zadbaną skórę. Ale pamiętaj, że to zawsze jest proces. Jeśli chcesz osiągnąć świetne efekty wiosną – depilację zacznij już dziś.

Czekamy na Ciebie w salonach Wax Center. Samodzielne zapisy ONLINE – kliknij tutaj:
REZERWACJA DEPILACJI ONLINE

Chcesz zobaczyć jak wygląda depilacja w naszych salonach ? Obejrzyj film !
DEPILACJA WOSKIEM W SALONACH WAX CENTER (video)

You May Also Like