Toll Free:

3 NAJWIĘKSZE MITY O DEPILACJI WOSKIEM

Rozprawiamy się z najpopularniejszymi mitami dotyczącymi depilacji woskiem ! Któryś z nich na pewno obił Wam się o uszy, a mity jak to mity – nie mówią prawdy o rzeczywistości.

1. Depilacja woskiem to ból nie do wytrzymania

Gdyby rzeczywiście tak było, żadna nasza Klientka nie wróciłaby na kolejny zabieg a salon taki jak nasz, nie miałby racji bytu. Prawda jest taka, że większość z Pań, które przychodzą do nas po raz pierwszy na depilację woskiem, rzeczywiście najbardziej obawia się właśnie bólu. Po czym po zakończonym zabiegu jest zaskoczona, że wcale nie bolało. I taka jest reakcja 99 % Klientek. Mit o niesamowicie bolesnej depilacji powstał prawdopodobnie w dość zamierzchłych czasach, gdzie woskowanie dopiero raczkowało, metoda była rzadko praktykowana, a umiejętności kosmetyczek w tym zakresie pozostawiały wiele do życzenia. W tej chwili metody i woski są innowacyjne, kosmetyczki świetnie wyszkolone, a depilacja woskiem to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych.

2. Im częściej się depiluję, tym włosy stają się mocniejsze

Jest dokładnie na odwrót. Regularne wyrywanie włosków, osłabia cebulkę włosa, w związku z tym włoski odrastają słabsze i cieńsze. Włosy wzmacniają się poprzez przycinanie lub golenie maszynką.

3. Osoby z wrażliwą skórą nie mogą wykonywać depilacji woskiem

Depilację woskiem można wykonywać także u osób mających skórę wrażliwą. Przed zabiegiem skóra jest zawsze zabezpieczana talkiem, a do depilacji używa się delikatnego wosku twardego (depilacja bezpaskowa), który nie przykleja się do skóry i nie zostawia podrażnień. Depilacji woskiem nie można wykonywać jedynie na skórze zmienionej chorobowo lub podrażnionej po opalaniu czy np. złuszczaniu kwasami.

You May Also Like